فروشگاه به روز ترین پروژه , مقاله , تحقیق , سوالات , طرح توجیهی و کار آموزی
دسته بندی محصولات
رضایت مشتری بالاترین اولویت ماست فایل روز را فراموش نکنید

اطلاعیه فروشگاه

توجه : پس از انتخاب فایل مورد نظر در قسمت دسته بندی محصولات بر روی گزینه توضیحات بیشتر و دانلود کلیک کرده و وارد صفحه پرداخت و دانلود شویدو با وارد کردن شماره تماس و ایمیل یا جیمیل خود مراحل پرداخت و دریافت کد پیگیری را تا آخر انجام دهید تا لینک دانلود در اختیار شما قرار گیرد و به ایمیل شما نیز ارسال می شود. در صورت هر گونه مشکل مجددا اقدام فرماییدو یا از مرورگر دیگری استفاده کنید. با تشکر

پروژه اتصال شبکه های VLAN از طریق سوئیچ

پروژه اتصال شبکه های VLAN از طریق سوئیچ

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:word  (قابل ویرایش)

تعداد صفحات :167

فهرست مطالب :

مقدمه:
چکیده:
1 شبکه
1.1 تقسيم بندی شبکه ها:
1.1.1 تقسيم بندی بر اساس نوع وظايف:
1.1.2 تقسيم بندی بر اساس توپولوژی:
سه نوع توپولوژی رايج در شبکه های
LAN
1.1.3 مزايای توپولوژی BUS
1.1.4 معايب توپولوژی BUS
1.2 توپولوژی STAR
1.2.1 مزايای توپولوژی STAR
1.2.2 معايب توپولوژی STAR
1.3 توپولوژی RING
1.3.1 مزايای توپولوژی RING
1.3.2 معايب توپولوژی RING
تقسيم بندی بر اساس حوزه جغرافی تحت
2 پوشش
2.1 شبکه های LAN
2.2 شبکه های MAN
2.3 شبکه های WAN
3 کابل در شبکه
کابل به هم تابیده ( Unshielded Twisted
3.1 pair )UTP
3.1.1 مزايای کابل های بهم تابيده :
3.1.2 معايب کابل های بهم تابيده :
3.2 کابل کواکسيال
3.2.1 معايب کابل های کواکسيال :
3.3 فيبر نوری
3.3.1 مزايای فيبر نوری :
3.3.2 معايب فيبر نوری :
اجزائ تشکیل دهنده یک مسیر
4 یاب(Router) :
5 پورت ها:
5.1 پورت کنسول(CONSOLE):
5.2 پورت آکس(AUX):
5.3 پورت تل نت(TELNET):
5.4 پورت اترنت(ETHERNET) :
5.5 پورت سریال(SERIAL) :
5.6 پورت ای-سینک (A-SYNCH):
6 کلمه عبور(PASSWORD):
6.1 گذاشتن PASSWORD رویCONSOLE PORT:
6.2 گذاشتن PASSWORD روی TELNET PORT:

6.3 لایه Physical
6.4 لایهData link
6.5 لایه Network
6.6 لایهpresentation
6.7 لایهapplication
7 مسیریابی به صورت پویا (Dynamic route):
8 Routing protocol basics:
9 پروتکل های مسیریابی (Routing protocol):
10 ROUTING INFORMATION PROTOCOL(RIP)
پیکربندی مسیریابی ( CONFIGORING
10.1 RIP ROUTING) RIP
11 INTERIOR GATEWAY ROUTING PROTOCOL(IGRP)
پیکربندی مسیریابی(CONFIGURING
11.1 IGRP ROUTING) IGRP
12 DIFFUSING UPDATE ALGORITHMS (DUAL)
13 OPEN SHORTEST PATH FIRST (OSPF)
14 شبکه های محلی مجازی(VLAN)
15 V LAN basic
15.1 کنترل Broadcast
15.2 امنیت
16 VLAN membership
16.1.1 Trunk link:
17 اتصالات trunk:
17.1 پروتکل های trunking:
17.2 Inter-switch link(ISL)
18 روش های شناسایی شبکه های مجازی
18.1 IEEE 802.1Q
19 پروتکل (Vlan trunking protocol) VTP
20 حالت های مختلف VTP domain
20.1 سرویس دهنده
20.2 سرویس گیرنده
20.3 Transparent :
21 هرس VTP
مسیریابی داخل شبکه های مجازی محلی:
22 پیکربندی شبکه های مجازی محلی
اختصاص پورت های سوئیچ به شبکه های
23 مجازی:
24 پیکربندی پورت هایTrunk :
Trunking با سوئیچ های مدل 3550
24.1 کاتالیست سیسکو
24.2 پیکربندی inter-vlan routing
25 انواع پیام های vtp :
بررسی صحت تنظیمات و فعال بودن VLAN
26 پیکر بندی اقدامات امنیتی:
27 شماره های تخصیص یافته به vlan :
28 تعریف سوئیچ:
29 مکانیسم عملکرد STP :
30 مفهوم پروتکل STP:

31 Transparent Bridge
32 تشخیص چرخه ها یا loopهای ایجادی:
33 تشریح یک شبکه بدون loop:
34 استاندارد 802.ID STP :
35 پیکر بندی Root Switch:
مکانیسم انتخاب یک switch به عنوان
36 root :
37 انواع حالت های یک پورت در STP :
37.1 Listening:
37.2 Blocking:
37.3 Learning:
37.4 Forwarding:
37.5 Disabled:
38 مفهوم عملیات Routing بین Vlanها:
39 سوئیچ های Multilayer:
40 فعالیت switchهای Multilayer در لایه 2:
41 فعالیت Multilayer Switch ها در لایه 3:
استفاده از switchهای لایه 3
42 درمسیریابی شبکه های مجازی:
43 پیکربندی SVI:
44 پروسه سوئیچینگ لایه 3:
45 CEF-based Multilayer Switching
46 CEF-based Multilayer Switch:
مکانیسم CEF در یکی از دو نوع
46.1 زیر اجرا می شود:
46.1.1 Central CEF mode
46.1.2 Distributed CEF mode
47 جداول مربوط به دستورات سوئیچ وVlan
اختصاص پورت ها به شبکه مجازی :
استفاده از دستور رنج:
نمایش ودیدن نتایج:
حذف کردن پیکر بندی شبکه مجازی:
پروتکل پویای trunking:
ست کردن نوع بسته:
پروتکل Trunking بر روی شبکه های مجازی:
استفاده از پایگاه داده شبکه مجازی :
مشاهده vtp :
48 لیست دسترسی (Access List) :
48.1 لیست دسترسی گسترش یافته:
49 Wildcard masking:
50 لیست دسترسی گسترش یافته:
شرح پروژه:
کلید واژه ها
کلید واژه ها(فارسی به انگلیسی)
منابع
مقدمه
مقاله ی حاضر برای شرح مسئله و مستند سازی پروژه دانشجویی طراحی شبکه های محلی مجازی ( اختصارا در این مقاله، شبکه های مجازی یا VLAN ) تهیه شده است. شبکه ی مورد مطالعه case study ارائه شده توسط شرکت تجاری "ایپک یول" ، طرف کارفرما در مناقصه درخواست پیشنهاد همکاری طراحی، اجرا، نظارت و پشتیبانی شبکه ارتباطی آن شرکت می باشد.
از آنجایی که مطالب تئوریک و عملی در این زمینه ارتباط تقریبا اندکی دارند، فعالیت بر اساس این مورد مطالعه (Case Study) ملزم مطالعه و تحقیق عملی در بازار کار و کتب موجود بود. لذا در اين مقاله ابتدا به زبانی ساده به بررسی و معرفی تقسيم بندی شبکه ها بر اساس نوع وظايف , توپولوژی ها,حوزه جغرافیایی تحت پوشش ، کابل های شبکه، مزایا و معایب استفاده از آنها، اجزای تشکیل دهنده ی یک مسیریاب، معرفی پورت های مختلف، طریقه ی Password گذاشن بر روی پورت ها، معرفی لایه های شبکه بر اساس استاندارد OSI ، انواع مسیریابی میان مسیریاب ها، انواع پروتکل های مسیریابی به همراه دستورات مورد نیاز می پردازیم.
همچنین مجموعه گردآوری شده شبکه های مجازی(VLAN) ، روش های شناسایی آن ها و پروتکل های مورد نیاز مسیریابی داخل شبکه های مجازی پیکربندی آنها بررسی صحت تنظیمات و فعال بودن آن ها و در نهایت سوئیچ های لایه 2 و 3 مکانیسم عملکرد آن ها نحوه برقراری ارتباط با مسیریاب ها و شبکه های مجازی لیست های دسترسی (Access List) و کاربرد آن در شبکه های مجازی به همراه دستورات آنها را مورد بررسی قرار داده و اطلاعات کامل و نحوه ی استفاده از آن ها را در اختیار شما قرار می دهد.
مقاله ای که در پیش رو دارید حاوی دو بخش کلی شامل توضیح و پیاده سازی شبکه می باشد. مطالب جمع آوری شده از کتاب ها و سایت های مختلف وهمچنین ترجمه ی کتاب هایCisco Certified Network associate (CCNA) و Building Cisco Multilayer Switched Networks (BCMSN-CCNP) به منظور معرفی شبکه های مجازی و کاربرد آن در شرکت ها سازمان ها و نهادها می باشد.
رشد و توسعه ی شبکه های کامپیوتری بر کسی پوشیده نیست و امروزه تمامی سازمان ها و نهادها برای برقراری ارتباط با هم و تبادل اطلاعات در میان خود و دیگر سازمان ها از شبکه های کامپیوتری استفاده می کنند و اینترنت پدیده ایست که به این امر کمک می کند. استفاده از شبکه های مجازی در نهاد ها وسازمانها به منظور کاهش ترافیک شبکه و کنترل دسترسی کاربران به بخش های مختلف شبکه داخلی می باشد.
شایان ذکر است که جداول استفاده شده صرفا برای نمایش دستورات و پیکربندی دستگاه های به کار رفته در پروژه می باشد.
قسمت مربوط به پیاده سازی این مقاله، بیانگر نحوه ارتباط بین دپارتمان های مختلف وابسته به سازمان در نقاط مختلف شهر تهران میباشد که در آن از برنامه نرم افزاری GNS 3 ، VISIO و BOSON NETSIM استفاده شده است .
امید است تلاش اینجانبان مورد استفاده ی دانشجویان دیگر باشد تا با توکل به حق تعالی قدمهایمان به سوی افق های پیشرفت سرعت یابد.
با تشکر از زحمات بی دریغ استاد گرامی و ارجمندمان جناب آقای دکتر فراهانی و همچنین والدین عزیزمان که ما را در گرد آورد این مجموعه یاری دادند.
چکیده:
یکی از روشهای ایجاد ارتباط در رایانه ها ایجاد شبکه های کامپیوتری است که می توان آنها (شبکه های کامپیوتری ) را بر اساس ابعاد و تکنولوژی ارتباطی اشان دسته بندی کرد. بر اساس این دسته بندی یکی از انواع شبکه های کامپیوتری شبکه ی محلی است. لیکن تمامی رایانه هایی که می خواهیم در یک شبکه قرار بگیرند همیشه در یک مکان فیزیکی نیستند. لذا شبکه های مجازی محلی یا Virtual Local Area Networks (VLANs) به وجود آمدند تا علاوه بر حل این مشکل، دسترسی رایانه های شبکه شده را در سطوح مختلف کنترل کنند.
در پی تحقیقاتی که در مورد پروژه های در حال اجرا در مورد Vlan در تهران انجام دادیم چند مورد محدود یافت شد. از این موارد یک شرکت مربوط به فعالیت های فناوری اطلاعات به عنوان پیمان کار حاضر به همکاری شد و تنها اسناد اولیه این پروژه را به قیود حفظ محرمانگی و عدم استفاده ی اقتطادی آنها در اختیار ما قرار داد.
این اسناد را مورد مطالعه قرار دادیم. پروژه مشخصا مربوط به شرکت در حال توسعه ی تجاری بود که روابط بین الملل در آن اهمیت خاصی داشت و علی الظاهر برای بهینه سازی در مصارف هذینه های سفر های داخلی و خارجی در صدد استفاده از زیر بستر های فناوری اطلاعات نموده بود. این شرکت (شرکت ایپک یول) در مناقصه اولیه خود 8 بند مجموعه خدمات و محصول را به مناقصه گذاشته است که در پیوست 1 و متن این مقاله خواهیم پرداخت. بند 4 مربوط به حوزه ی مطالعه ی این پروژه میباشد که مرتبط با تهیه دستگاههای فعال شبکه و تنظیم آنهاست. شرکت پیمانکار راه رسیدن به وضعیت مطلوب کارفرما را کاملا تشریح کرد که هسته ی اصلی آن ایجاد Vlan در شبکه بود.
رونوشتی از این مقاله به شرکت پیمانکار ارائه شده است که در مرحله مطالعه میباشد و در صورت تائید، از سوی همین گروه به مرحله ی اجرا خواهد رسید.
1 شبک
يک شبکه شامل مجموعه ای از دستگاهها ( کامپيوتر ، چاپگر و ... ) بوده که با استفاده از يک روش ارتباطی ( کابل ، امواج راديوئی ، ماهواره ) و به منظور اشتراک منابع فيزيکی ( چاپگر) و اشتراک منابع منطقی ( فايل ) به يکديگر متصل می گردند. شبکه ها می توانند با يکديگر نيز مرتبط شده و شامل زير شبکه هائی باشند.
1.1 تقسيم بندی شبکه ها:
.شبکه های کامپيوتری را بر اساس مولفه های متفاوتی تقسيم بندی می نمايند. در ادامه به برخی از متداولترين تقسيم بندی های موجود اشاره می گردد .
1.1.1 تقسيم بندی بر اساس نوع وظايف:
کامپيوترهای موجود در شبکه را با توجه به نوع وظايف مربوطه به دو گروه عمده : سرويس دهندگان (Servers) و يا سرويس گيرندگان (Clients) تقسيم می نمايند. کامپيوترهائی در شبکه که برای ساير کامپيوترها سرويس ها و خدماتی را ارائه می نمايند ، سرويس دهنده ناميده می گردند. کامپيوترهائی که از خدمات و سرويس های ارائه شده توسط سرويس دهندگان استفاده می کنند ، سرويس گيرنده ناميده می شوند .
در شبکه های Client-Server ، يک کامپيوتر در شبکه نمی تواند هم بعنوان سرويس دهنده و هم بعنوان سرويس گيرنده ، ايفای وظيفه نمايد.با توجه به شکل (1-1)
در شبکه های Peer-To-Peer ، يک کامپيوتر می تواند هم بصورت سرويس دهنده و هم بصورت سرويس گيرنده ايفای وظيفه نمايد.شکل (2-1)
يک شبکه LAN در ساده ترين حالت از اجزای زير تشکيل شده است :
- دو کامپيوتر شخصی . يک شبکه می تواند شامل چند صد کامپيوتر باشد. حداقل يکی از کامپيوترها می بايست بعنوان سرويس دهنده مشخص گردد. ( در صورتيکه شبکه از نوع Client-Server باشد ). سرويس دهنده، کامپيوتری است که هسته اساسی سيستم عامل بر روی آن نصب خواهد شد.
- يک عدد کارت شبکه (NIC) برای هر دستگاه. کارت شبکه نظير کارت هائی است که برای مودم و صدا در کامپيوتر استفاده می گردد. کارت شبکه مسئول دريافت ، انتقال ، سازماندهی و ذخيره سازی موقت اطلاعات در طول شبکه است . بمنظور انجام وظايف فوق کارت های شبکه دارای پردازنده ، حافظه و گذرگاه اختصاصی خود هستند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ETESAL-SHBAKE-VLAN-AZ-TARIG-SWICH_435209_9573.zip901.7k

مقاله ابر رسانا ها

مقاله ابر رسانا ها               فرمت فایل : word  (قابل ویرایش) تعداد صفحات :108 فهرست مطالب : بخش اول معرفي ابر رسانا فصل اول ابر رسانايي چيست؟ 1-1 .واقعيات تجربي بنيادي 1-1-1 كشف ابر رسانايي ابر رسانايي چيست؟ افزايش دماي بحراني ابر رسانايي فصل دوم (فناوري ابررساناها) اصول الكتريسيته ساختار اتمي آثار جوزفسن اثر مايسنر- اوكسنفلد مباني نظري ابر رسانايي تهيه ابر رسانا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان 5,400 تومان 10% تخفیف

مقاله فیزیولوژی ورزشی

مقاله فیزیولوژی ورزشی             فرمت فایل : word  (قابل ویرایش) تعداد صفحات :12 فهرست مطالب : كربو هيدراتها، چربي‌ها و پروتئين‌ها قسمت اول: كربوهيدراتها انواع كربوهيدراتها و منابع آنها مونو ساكاريدها: اوليگوساكاريدها: پلي‌ساكاريدها نقش كربوهيدراتها در بدن: چربيهاي ساده چربيهاي مركب چربيهاي مشتق: نقش چربي در بدن قسمت سوم: پروتئينها انواع پروتئينها: منابع پروتئ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان 900 تومان 10% تخفیف
نظرسنجی
شما درچه زمینه ای درس میخونید
filesell fileroze.sellfile.ir